Sayfa Başına Dön

Yüz Estetik Cerrahisi

Fasiyal (Yüz) Plastik Cerrahi Nedir?

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanlık dalı gelişmiş ülkelerde Kulak Burun Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi olarak adlandırılmaktadır. Bu uzmanlık dalı kulak (otoloji), burun (rinoloji), baş-boyun kanseri, yüz plastik cerrahisi, çocuk kulak burun boğaz hastalıkları olmak üzere 5 temel alt dala ayrılmaktadır.

Yüz Plastik Cerrahisi yüz, baş ve boyun bölgesindeki tüm yapıların her türlü plastik, estetik ve rekonstrüktif girişimlerini kapsamına alır. Tıbbın en ileri olduğu ülke olan Amerika Birleşik Devleti’ndeki Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalları’nda yapılan cerrahi girişimlerin yaklaşık % 20’sini yüz plastik cerrahi müdaheleleri oluşturmaktadır. Uzmanlık süresi sonunda yapılan yeterlik sınavlarında da soruların % 20’si bu konu ile ilgili olmaktadır (Kaynak: Amerikan Yüz Plastik Cerrahi Akademisi). Avrupa başta olmak üzere diğer dünya ülkelerinde de durum Amerika Birleşik Devleti’ndeki gelişmelere göre şekillenmektedir. Türkiye’de de Amerika Birleşik Devleti’ndeki gelişmeler yakından izlenmekte ve özellikle genç Kulak Burun Boğaz uzmanları arasında bu alt dal çok daha yaygın uygulanmaya başlamıştır. Bunun temel nedeni bu konuda özellikle son 10 yılda çok yoğun bir eğitim programı başlatılmış olmasıdır.Yılların izini ne kadar kolay sildiğimizi görünce şaşıracaksınız.Birlikte zamanı geriye sarmak için tek yapmanız gereken randevu almak.

» Botox Uygulamaları
» Doldu Uyggulamaları
» Fonksiyonel ve estetik burun ameliyatları
» Kepçe kulak ameliyatları
» Ameliyatsız yüz germe
» Yüzdeki kitle ve nevus(ben)alınması

Yılların izini ne kadar kolay sildiğimizi görünce şaşıracaksınız.Birlikte zamanı geriye sarmak için tek yapmanız gereken randevu almak.